Lehet, Te is érezted már úgy, hogy szerető családod és barátaid mellett mégis egyedül vagy.
Egyáltalán nem holmi érzelmi elhidegülésre gondolok…az én sztorim most nem erről szól.
Magányos vagyok, de nem társtalan.
Magányossá a gondolataim, érzéseim, félelmeim megoszthatatlansága tett.
Régebben még sokszor próbáltam eszmecserét folytatni az aktuális élethelyzetemről, véleményemről, vágyaimról, kétségeimről…
Azután, szinte észrevétlenül egyre kevesebb személyes(nek tűnő) info-t osztottam meg másokkal.
Ennek szerintem több oka is lehet:
1. Észrevettem, hogy hallgatóságom zöme a párbeszédünk legelején elkezdett panasz/ujjongás- áradatát befejezve általában egyáltalán nem figyel arra, amit én mond(anék)ok- és szinte belém folytja ez a közöny a beszédet. Már nem akarok mondani semmit. Elköszönünk. Én sokmindent megtudtam róla, ő szinte semmit rólam. Maximum annyit, hogy milyen ruha volt rajtam, és ki voltam- e sminkelve.
2. Vannak olyanok is persze, akikkel tényleg lehet valamelyest beszélgetni, de a sok rossz tapasztalat miatt már nem bízom az emberek nyílt közlésre való reakcióiban. Kiszámíthatatlan. Ha nem is kommunikálják verbálisan a véleményüket az elhangzottakról, az első adandó alkalommal megosztják valakivel. (Tisztelet a kivételeknek.)
Röviden arról van szó, hogy ha egy pozitív helyzetet/eseményt/új szerelmet/ kaparóssorsgyegy- nyereményt/vásárolt ruhát/virágcsokrot hozó férjet említesz- elfogadás vagy együttörülés helyett irigységet váltasz ki.
Az irigy embernél pedig csak egy rosszabb létezik: Az irigy ÉS buta ember.
Másik véglet, ha azt szeretnéd megosztani, ami kellemetlen/rossz/megoldhatatlannak tűnő: mély együttérzés illúzióját keltő szavakat hallasz, mely mögött a kisördög tálcán kínálta kárörvendése lapul.
P.S.: Nem vagyok paranoiás!:)